Brněnská Pole – Šlapanice
Brněnská Pole Šlapanice
544 228 328
Zaslat poptávku

Lokalita a projekt

Brnenskapole.cz > O projektu > Lokalita a projekt

Popis lokality:

Projekt Brněnská pole se realizuje na severozápadním okraji města Šlapanice, po pravé straně při příjezdu od Brna, na rozhraní stávající bytové zástavby a zemědělsky využívané půdy - polí.
Město Šlapanice, se nachází necelých 10 km na jihovýchod od centra Brna. Jedná se o obec s rozšířenou působností, jejíž správní obvod tvoří více jak 40 okolních obcí. Pro svoji výhodnou strategickou polohu se staly velice žádanou lokalitou v oblasti podnikání a bydlení. Výhodou bydlení ve Šlapanicích je klidná lokalita s dobrou dopravní obslužností v rámci MHD. Vedle standardní občanské vybavenosti je v obci také gymnázium.

Popis projektu:

Postupně budovaný projekt Brněnská pole, vedle souboru bytových staveb, zahrnuje i souběžně budovanou občanskou vybavenost. Jmenovitě se jedná o již vybudované dětské hřiště, dále byla, ve spolupráci s městem Šlapanice a několika soukromými podnikatelskými subjekty, vybudována v areálu Brněnských polí mateřská škola o dvou odděleních, kterou převzalo k 1. 4. 2012 do svého provozování město Šlapanice.

V roce 2019 bude zrealizována výstavba sportovně - relaxačního areálu kde bude víceúčelové hřiště, oplocené hřiště na minikopanou, zařízení pro stolní tenis, streetball aj. Dále zde budou samostatné zóny pro mládež a matky s dětmi. 

Jednotlivé bytové domy mají 4 NP, v centrálním prostoru kolem kruhového objezdu pak 5 NP. V každém domě je výtah. Všechny byty jsou navrženy tak, aby bezproblémově, v rámci klientských změn, umožnily řešit prostor bytu pro trvalý pobyt osob s omezenou schopností pohybu a orientace. Provoz domů včetně přiléhajících parkovacích garáží a nebytových prostor je řešen bezbariérově. Platí to i pro prostory sklepních boxů a místnosti pro úschovu kol a kočárků.

Každý byt je vytápěn samostatným plynovým kondenzačním kotlem, který zaručuje úsporný provoz v souladu s dnešními trendy.

Ke každému bytu může být dokoupeno garážové stání. Ostatní mohou využívat dostatek venkovních parkovacích stání.
Zvolené konstrukční řešení dává jistotu solidních tepelně izolačních vlastností, viz Kvalita stavby z hlediska energetické náročnosti v této sekci. Domy jsou zařazeny v kategorii ekonomicky úsporných staveb.

Z hlediska zajištění všech základních potřeb obyvatel tohoto sídlištního celku budou začleněny do polyfunkčního objektu v centrální části souboru komerční prostory. Je zde uvažováno s vybudováním kavárny s cukrárnou, nebytových prostor pro služby, prostory pro obchodní činnost menšího rozsahu případně kancelářské prostory, zdravotnické zařízení, prostory pro regeneraci aj. Vše bude odvislé od zájmu příslušných podnikatelských subjektů.

K posílení bezpečnosti a pořádku celého sídlištního celku zvažuje investor, v rámci výstavby výše zmíněného polyfunkčního objektu, přípravu podmínek pro zázemí správce areálu.

Z projektu je patrné, že je vytvářen s citem pro vybudování velmi solidního standardu bydlení jak z pohledu konstrukčního řešení tak i celého architektonického pojetí. Obytný soubor působí jako ucelený sídlištní celek se všemi základními funkcemi nezbytnými nejen pro kvalitní bydlení, ale i volný čas.

Pozitiva projektu Brněnská pole:

 • klidná lokalita nedaleko Brna
 • blízko do přírody - ideální výběh nejen pro psy
 • probíhá 12. etapa výstavby dům 108, 117 kolaudace je naplánována na prosinec 2019, přičemž nikdy nedošlo ke skluzům ve výstavbě a následné kolaudaci objektů
 • trvale udržovaný areál
 • pro cyklisty jsou v dosahu méně frekventované komunikace zejména směrem do regionu Slavkovského bojiště (Prace, Slavkov u Brna, Ponětovice, Kobylnice, Tvarožná, ad.) nebo přes Bedřichovice a Podolí směrem do Mariánského údolí a Moravského krasu.
 • byty prodáváme jen do osobního vlastnictví

Negativa projektu Brněnská pole:

 • v rámci objektivnosti nutno konstatovat, že dobudování celého projektu je otázkou dalších cca 3  let
 • snahou investora je stavební činnost v co nejmenší možné míře negativně ovlivnit kvalitu bydlení stávajících obyvatel a to především rozumnou organizací výstavby s maximálně možným přesunem rušivých vlivů mimo již obydlené bytové sekce

Zde je uveden plán zástavby v rámci projektu Brněnská pole - novostavba bytů pro Šlapanice (okr. Brno-venkov).

 • Prodej bytů Brno Šlapanice - Slide 1
 • Prodej bytů Brno Šlapanice - Slide 2
 • Prodej bytů Brno Šlapanice - Slide 3
 • Prodej bytů Brno Šlapanice - Slide 4

Zašlete nám poptávku / Zeptejte se na cokoli